Haberler

Modern ve Sezgisel
W&H Tasarımlarına 3 ödül birden!

İnsan makine ile buluştuğunda, kullanıcı dostu operasyonların rolü çok önemlidir. W&H için, tıbbi teknoloji ürünleri tasarlarken odak noktası tam olarak budur. W&H’in tasarımları, 2019 Good Design Award (İyi Tasarım Ödülü) ve 2020 German Design Award'da (Alman Tasarım Ödülü) üç ürünüyle uluslararası alanda iki önemli ödül aldı.

Design Awards
W&H'e tek seferde iki ödül! Soldan sağa resimdekiler: Maria Protiwa-Kinzl (Tasarım ekibi) , Nils Deringer (Tasarım ekibi) , Kerstin Molzbichler (Tasarım ekibi başkanı), Kerstin Oberhofer(Tasarım ekibi), Leon Koopman (Tasarım ekibi) ve Doris Rausch (Tasarım ekibi).

Ele mükemmel otururlar, operasyonlarda sezgiseldirler, hareket özgürlüğü sağlar ve harika görünürler. W&H ürünlerinden Proxeo Ultra, Proxeo Twist Cordless ve Assistina Twin işte bu özellikleriyle iki ünlü uluslararası tasarım yarışmasından ödülle döndü. Bu W&H'in tecrübesinin ve ürünlerinin uluslararası başarısının bir başka kanıtı olarak karşımıza çıkıyor.

Sonuçta etkili bir tasarım kullanıcılara ürünleri seçerken ve kullanırken yön vermektedir. W&H Tasarım ekibinin lideri Kerstin Molzbichler şöyle açıklıyor: "Ürünlerimizi geliştirirken esas odak noktamız kullanıcılarımız ve onların istekleridir. Nihayetinde ürünlerimiz insanlar ve makineler arasında veya diş hekimleriyle hastalar arasında bir köprü görevi görürler. Basit ve temiz tasarım dili günümüzün dijitalleşen dünyasında şirketler için oldukça önem teşkil etmektedir. Bu yüzden üç ürünümüzün birden prestijli ödüller kazanması bizim için büyük bir gurur oldu. Bu da W&H'in uluslararası dental alandaki özgün kimliğinin ve kalitesinin bir göstergesidir." Molzbichler ve ekibi W&H ürünleri, uygulamaları ve ambalaj tasarımından sorumlu olarak çalışıyor. Kerstin ayrıca ekliyor: "Yenilik, müşterilerin duygusal bağ kurabilecekleri, işlevsel ve ekonomik olarak uygun maliyetli çözümler üretmekle de alakalıdır."

W&H'in ödüllü ürünleri:

Proxeo Ultra
Proxeo Twist Cordless
Assistina Twin

Good Design Award ve German Design Award hakkında

Good Design Award, Chicago Athenaeum Mimarlık ve Tasarım Müzesi tarafından her yıl Avrupa Mimarlık Sanat Tasarım ve Kentsel Araştırmalar Merkezi ile işbirliği içinde düzenlenen, en eski ve en iyi bilinen tasarım ödüllerinden biridir. 2019'da, farklı sektörlerden, 47'den fazla ülkeden 900'den fazla yeni ürün ve tasarım arasından seçilenler ödüllendirildi.

German Design Award, dünyanın en prestijli tasarım yarışmaları arasındadır. 2020 yılında 69 ülkeden 5.300 ürün ve proje ödülü almak için yarıştı. Sadece en yenilikçi ürünler ve projeler uluslararası jüri tarafından ödüllendirildi.

Design Awards
Kerstin Molzbichler and her team are happy about the triple at the German Design Award. In the picture from left: Leon Koopman (Team Design), Kerstin Molzbichler (Head of Team Design) and Doris Rausch (Team Design).
Design Awards Products
Double triple – the W&H products Proxeo Ultra, Proxeo Twist Cordless and Assistina Twin were convincing at the Design Awards.

Yorumlar