Haberler

Klinik pratiğimde güvenliğimden nasıl emin olabilirim?

Siz sordunuz, Christian Lechner cevap verdi ”Klinik pratiğimde güvenliğimden nasıl emin olabilirim?“ konulu videoya buradan erişebilirsiniz.

Christian Lechner W&H Dentalwerk’de sterilizasyon, bakım ve hijyen grubundan sorumlu ürün müdürü olarak çalışmaktadır. W&H olarak özellikle Covid-19 sırasında diş hekimlerinden kendilerini, hastalarını ve personellerini enfeksiyondan nasıl koruyacaklarıyla ilgili sorular arıyoruz.

Uygun dezenfektan nasıl olmalı?

Kullanıma hazır bir dezenfektan seçerken, öncelikle mikrobiyolojik etkinlik ve temas süresi oldukça önemlidir. Dezenfektanları kullanmadan önce lütfen üreticilerin kullanım talimatlarını dikkatlice okuyunuz. Bazı yerel kurumlar da bu konuda ücretsiz bilgilendirmeler yapmaktadırlar. Örneğin, Almanya için VAH listesine veya ABD için FDA web sitesindeki resmi bilgilendirmeleri inceleyebilirsiniz.

2. Dental el aletlerin yeniden işlenme süreci nasıl olmalı?

Sterilizasyon, bakım ve hijyen konusu dental pratikte oldukça önem kazanmaya başlayan bir konu oldu.

W&H, klinik hijyen iş akışı sürecinde eksiksiz ve esnek çözümler sunuyor. Hijyen yönergeleri ve önerileri ülkeden ülkeye farklılık gösterir, bu yüzden size bu konuda en iyi uygulamalardan örnek vermek istiyoruz.

Not: W&H, sterilizasyon sürecini optimize etmek için çeşitli aksesuarlar sunar. Küçük detaylar önemli sonuçlar yaratır. Böylece pratik çalışmanızı kolaylaştırarak ekibinize zaman kazandırır.

B sınıfı otoklavların avantajları nelerdir?

B sınıfı otoklavlarımız eco-dry teknolojisi sayesinde size zaman kazandırır. Buraya tıklayarak.yeni LİSA ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Diş hekimliği pratiğinde neden termal yıkayıcı dezenfektör kullanmalısınız?

Yeni Teon oldukça etkili bir termal yıkayıcı dezenfektördür. Özel programları sayesinde dental pratiğinizde en iyi temizlik ve dezenfeksiyonu sağlar. Teon, size büyük kolaylıklar sağlayarak hijyen iş akışınızda zaman kazandırır ve çapraz enfeksiyona karşı korumayı da önemli ölçüde arttırır.

Yorumlar