Haberler

Verimlilik önemlidir

Materyallerin ve cihazların enerji tasarrufu amaçlı organize edilmesi yalnızca tasarruf sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha sorunsuz iş akışlarını sağlar. Sahip olduğunuz kaynakların farkında olmanız, her şeyden önce çevreye yarar sağlar.

Diş Hekimliğinde Malzeme Yönetiminin Önemi

Son kullanma tarihi geçtiği için diş muayenehanenizde bir şeyi atmak zorunda kaldınız mı? Belki bir ürünü çok fazla sipariş ettiniz veya dağınık bir depoda bulamadınız.
Veya özel ve hatta ekspres teslimatı kullanarak az sayıda ürünü yeniden sipariş etmek zorunda kaldınız mı?
Odadaki file hitap etmenin zamanı gelmiş olabilir: malzeme yönetiminiz düzgün çalışmıyor. Kullanılmayan eşyaların elden çıkarılması veya küçük miktarlarda sipariş verilmesi sadece ekonomik değildir, aynı zamanda çevre için de kötüdür. İşte bu sorunu çözmek için ipuçları.

 • Geçmişte çok fazla sipariş ettiğiniz şeyleri listeleyin ve bir dahaki sefere daha gerçekçi bir miktar sipariş edin.
 • Envanterinizi, belirli bir öğeden ne kadara sahip olduğunuzu ilk bakışta tam olarak görmenizi sağlayacak şekilde düzenleyin.
 • Son kullanma tarihlerini düzenli olarak kontrol edin ve ürünleri zamanında kullandığınızdan emin olun.
 • Yeniden stok için miktarları önceden planlayın.
 • Bir diş envanteri yazılımı, malzeme hacminin çok fazla olması durumunda yardımcı olabilir.
 • Akıllı yazılım, stok azaldığında gerekli öğeleri otomatik olarak satıcınızdan sipariş edebilir.

Teknoloji ve Tasarım

Verimlilik açısından tüm cihazlar eşit şekilde tasarlanmamıştır veya geliştirilmemiştir. Yeni diş ekipmanına ihtiyacınız varsa, uzun ömürlülüğü ve kaynak verimliliğini (enerji, su, yağ vb.) etkileyen özelliklere daha yakından bakmayı düşünün.

Yüksek verimli ekipman, kaynak tasarrufu sağlayarak sizi destekler, böylece daha sürdürülebilir olmanın yanı sıra zaman ve maliyetleri düşürür.

İhtiyaçlarınıza uyum sağlayan B sınıfı sterilizatör

 • Genel olarak, temel kural, her döngüden en iyi şekilde yararlanmak ve enerji tasarrufu sağlamak için sterilizatörünüzü tam dolu kullanmaktır. Ancak, benzersiz patentli Eco Dry + özelliği ile W&H Lisa (veya etkinleştirildiğinde Lara) otoklavlar kurutma süresini yükün kütlesine göre ayarlar. Bu, döngü süresini azaltır, aletlerinizin ömrünü uzatır ve enerji tüketimini optimize eder.

Otomatik yağlamanın verimliliği

 • Doğru bakım, mümkün olan en iyi performansı ve kendi içinde daha sürdürülebilir olan el aletlerinizin uzun ömürlü olmasını sağlar. W&H Assistina 301 Plus gibi cihazlar Optimum yağ tüketimi ile dental aletleriniz için maksimum yağlama hizmeti sağlar. Assistina 301 Plus, kutusunun içerisinden çıkan 1lt temizleme sıvısı ve 500ml servis yağı ile yaklaşık 7.000 dental başlığı yağlar. Bu da yaklaşık 46 kutu sprey yağa takabül eder. Böylece fazla yağ kullanımı ve metal atıklar da önlenir Bu, bakımın sadece hızlı ve güvenilir olmadığı, aynı zamanda daha çevre dostu ve uygun maliyetli olduğu anlamına gelir.

Çok yönlü çözüm

 • W&H Implantmed, Piezomed Modülü ile birlikte piezocerrahi cihazını ve fizyodispenser'ı bir araya getiriyor Bu da, birkaç cerrahi uygulamanın aynı cihazla yapılabileceği anlamına gelir. Tek serum şişesi, tek serum hortumu ve tek motorla.

Çevre bilincine sahip profilaksi için tek kullanımlık ürünleri en aza indirin

 • Proxeo Twist (Kablosuz) polisaj işlemlerinde kablosuz özgürlüğü sağlar. Daha az atık ve hijyenik yeniden kullanım için termodezenfeksiyon ve sterilize edilebilir başlıklarla uyumludur.

Yerleşik çözümler ve eklentiler: diş ünitenizi yükseltin

 • Gereksinimlerinizin değişmesi ve dental ünitenizi yükseltmek istemeniz durumunda, W&H dahili sunar. -in çözümler ve ayrıca diş ünitenizi örneğin elektrikli sürücülerle yükseltmek için eklentiler edinebilirsiniz.

Daha fazlası için #dentalsunited yeşile dönüyor sayfamıza giderek diğer makalelerimize göz atabilirsiniz.

Yorumlar