Haberler

Daha yeşil bir çevre için sürdürülebilirlik tavsiyeleri

Daha sürdürülebilir olmak için nasıl motive oluruz? Hedefimize doğru ilerlerken birçok alışkanlığı değiştirmemiz ve ek çaba göstermemiz gerekebilir. Uyguladığımız yeni uygulamaların kendi içlerinde de sürdürülebilir olması gerekiyor.

"Yeşil" bir ekip olmak

Paylaşmak önemsemektir. Olağan iş akışlarınızın çeşitli alanlarında değişiklik yapmak için tüm ekibinizin buna katılması çok önemlidir. Başlamanın iyi bir yolu, bir ekip toplantısı yapmak ve gezegenimizin iyiliği için sürecin aciliyetini tanıtmaktır. Belki de ekibinizden bir gönüllünün yeşil değişiklikleri denetleme rolünü üstlenmesini isteyebilirsiniz. Ancak, tüm ekip üyelerinin ofisinizin neden daha sürdürülebilir olmak için çalıştığını anlaması ve üzerlerine düşeni yapması çok önemlidir. Onlara sürdürülebilir diş hekimliği üzerine makaleler gibi okuma materyalleri sağlayabilir ve hatta ek eğitim sağlayabilir veya eksiksiz bir ekip olarak bazı kursları ziyaret edebilirsiniz. İlerlemenizi düzenli olarak değerlendirdiğinizden ve ekibinizle tartıştığınızdan emin olun.

Hastalarınızı sürece dahil edin

Birçok insan gezegenimizin karşı karşıya olduğu durumun farkında ve daha sürdürülebilir bir şekilde yaşamak için şimdiden adımlar atıyor. Elbette, çoğu insan dişhekimliği ofisinin de kendi üzerine düşeni yaptığını takdir edecektir. Onlara önlemleriniz hakkında bilgi verin ve hatta onları dahil edin. Örneğin, bekleme odasında hastalar için yeşil ipuçları içeren broşürleriniz olabilir. Tuvalete dişlerini fırçalarken veya ellerini yıkarken musluğu kapatmayı hatırlatan işaretler asın. Daha aktif olarak, kendi diş fırçasını ve fincanını getirmelerini istemeye ne dersiniz? Bazıları olabilir - harika! Diğerleri olmayabilir, ancak onlara her zaman çevre dostu malzemelerden yapılmış yeni bir tane sağlayabilirsiniz.

Deneyimlerinizi paylaşın

Sürdürülebilirliğe doğru yolculuğumuz. Kliniklerde sürdürülebilirlik uygulamaları geleceğimiz, gelecek nesiller ve son olarak gezegenimizin refahı için. Dolayısıyla atılan her yeni adım kutlamaya değer. Ofisinize sertifikalar koyarak başarılarınızı paylaşın ve ulaştığınız her hedefle gurur duyun. Son olarak, diğer meslektaşlarınızla deneyim ve fikir alışverişinde bulunun. Ne öğrenebileceğinizi veya başkalarına ne yapmaları için ilham verebileceğinizi asla bilemezsiniz.


Daha fazla bilgi için #dentalsunited sayfamızı ziyaret ediniz.

Yorumlar