Haberler

Seçkin marka Synea 20. doğum gününü kutluyor

Ömrü uzun olsun!

Yenilikçi, güçlü ve güzel. W&H Synea serisi böyle tanınır. Üstelik bu 20 yıldır hiç değişmedi. Synea diş hekimliğinde bir standart haline gelerek başarısını kanıtladı ve kullanıcılara günlük kullanımda hem güvenlik hem de etkinlik sundu.


Synea bir klasik olarak doğum gününü kutluyor. 1998'de bu markanın ürünleriyle ince şekiller, zarif Monobloc tasarım ve güvenilir performans tüm dünyada diş hekimliği uygulamalarına girdi. Başlangıç böyle oldu, bunu birbiri ardına teknik gelişmeler takip etti. W&H, diş hekimliği alanında LED'i türbin başının ön kısmına getiren ilk üreticiydi. Işık sonunda en çok ihtiyaç duyulan yerde, yani tedavi alanının yakınındaydı. Ama bu yeterli değildi. W&H, Synea Vision türbinin küçük başına entegre edilen 5’li ring LED+ ile 2014 yılında teknolojik liderliğini destekledi ve tedavi alanının gölgesiz bir şekilde görülebilmesini sağladı. LED yenilikleri ile diş hekimleri sadece en iyi aydınlatma koşullarından değil, aynı zamanda sterilizasyon gibi birden fazla hijyenik hazırlık sırasında güvenilir fonksiyondan da faydalanır.

Teknolojiye ve kullanıcı ihtiyaçlarına göre sürekli uyarlama

Synea markasının başarısı yıllar içinde büyüdükçe, kırmızı angldruvaların başları da gitgide daha küçük tasarlanmaya başladı. Bu da dar ağız alanında diş hekimlerinin teknik açıdan hassas işlerde çalışmasını kolaylaştıran daha fazla işlev ve minyatürleştirme anlamına geldi. W&H küçük ama kritik bir ayrıntı da sundu: Synea Vision türbinler, piyasemenler ve angldruvalar birçok defa kullanılmasına ve düzenli olarak hazırlık işlemine tabi tutulmasına rağmen ilk günkü parlaklığını korur. Çizilmeye karşı dayanıklı özel yüzey kaplaması buna olanak sağlar. Synea'ya kalıcı değer verir ve W&H ürünlerini her diş hekimliği uygulamasının ayrılmaz bir parçası haline getirir.

Doğum günü röportajı

W&H geliştirme mühendisi Norbert Schatz.
W&H geliştirme mühendisi Norbert Schatz.

W&H piyasemen ve angldruva geliştirme mühendisi Norbert Schatz, en başından itibaren Synea'nın başarısının en büyük aktörlerinden biridir.


Bay Schatz, Synea bu yıl 20. doğum gününü kutluyor. İlk Synea nesline dair neler hatırlıyorsunuz?

Schatz: İlk Synea neslinin geliştirilmesi bizim için tam anlamıyla çok büyük bir zorluktu. Gereksinimler nedeniyle, önceki çok başarılı serilere kıyasla tasarımı tamamen değiştirmek zorunda kaldık.
Yeni malzemeler, dişlilerin minyatürleştirilmesi, yeni fiberoptik sistemi, küçültülmüş baş boyutları, emniyetli tespit sistemleri ve kesintisiz, ergonomik bir dış kovan önemli noktalardan sadece birkaçıydı ve bazı durumlarda tamamen yeni üretim süreçleri gerekti. Özellikle kesintisiz dış kovan (“Monobloc tasarım” olarak adlandırılır) mevcut serilere kadar korundu ve hâlâ Synea serisi için temel bir ayırt edici özelliktir.

Yeni Synea ürünlerine dair yüksek beklentiler de şirkette son derece öncelikli bir konuydu. Aynı dönemde W&H içinde yeni bir ekip organizasyonu gerçekleştirildi. Bununla birlikte -ya da tam olarak bu nedenle- hem proje ekibinde hem de W&H'teki münferit departmanlarda çok iyi bir iş birliği kurduk. O zamanki büyük ortak Konsul DI Peter Malata bile bir proje ekibi üyesi olarak deneyimini konsepte dahil etmek istedi ve bunu yaptı da.

Ürünün gelişimine başından bu yana eşlik ettiniz. Synea piyasemen ve angldruvaların bu kadar sevilmesinin nedeni sizce hangi ürün özellikleridir?

Schatz: Synea markası sadece bir piyasemen ve angldruvadan çok daha fazlasıydı. W&H için müşteriye mümkün olan en iyi paketi sunabilmek her zaman çok önemlidir. Ürünün kendisine ek olarak müşteri hizmetleri, dengeli bir ürün yelpazesi ve aksesuarlar da buna dahildir. Uzun kullanım ömrü, çok iyi bir ergonomi, şık tasarım, düşük ses seviyesiyle sorunsuz çalışma ve çizilmeye karşı dayanıklı yüzey, mevcut Synea serisini karakterize eden özelliklerden sadece birkaçıdır.

“Avusturya'da üretilmiştir” ifadesi bir kalite taahhüdü mü? Ürün geliştirme ve üretim konusunda lütfen bizi kısaca bilgilendirin.

Schatz: Salzburg bölgesindeki Bürmoos’ta bulunan tesisin W&H kurumsal politikasında önemli bir yere sahip olmasından çok memnunum. Her bir tıbbi cihazın geliştirilmesi, üretilmesi, onaylanması ve pazarlanması için gerekli bilgi birikimi kurum içinde mevcut. Yani geliştirmeden prototip üretimine, münferit parçaların seri üretimine, montaja kadar her şey burada gerçekleşir. En çağdaş makine parkında çalışacak uzmanlar bile mesleki eğitimini şirket içinde alırlar. Bunun hem W&H hem de dolayısıyla müşteri için mümkün olan en iyi "Avusturya'da üretilmiştir” kalitesine ulaşmakta çok büyük bir avantaj olduğunu düşünüyorum.

Synea’da geçtiğimiz yirmi yılda neler değişti? Uyarlamalar ve diğer geliştirmeler diş hekimliği ihtiyaçlarına ne ölçüde yanıt verdi?

Schatz: Her zaman müşteri gereksinimleri ile teknik fizibilite arasında bir denge kurmaya çalışıyoruz. Son yirmi yılda sürekli olarak yeniden optimize edebildiğimiz bazı konular var: Diş hekimi için tedavi alanına daha iyi erişim sağlayan küçük baş boyutları, iyileştirilmiş sprey kalitesi, sorunsuz ve sessiz çalışan angldruvalar, etkin temizlik için çizilmeye dayanıklı dış yüzey, özellikle LED teknolojisi kullanılarak elde edilen daha yüksek ışık kalitesi.

20. yıldan sonra neler gelecek, kullanıcılar gelecekteki hangi özellikler için heyecanlanmalılar?

Schatz: Synea’nın yeni nesli için geliştirme çoktan başladı. Nihai detaylar elbette çok gizli kalacak. Elbette zaman piyasemen ve angldruva piyasasında da durmuyor ve optimize edilecek bir şeyler daima oluyor. "Modern diş hekimi"nin ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için bir sonraki Synea neslinde tamamen yeni özellikler olması düşünülüyor. W&H bunu bir meydan okuma olarak görüyor ve geliştirme süreci konusunda çok heyecanlı.

Lütfen son olarak bize güncel Synea ürün yelpazesi hakkında genel bir bilgi verin.

Schatz: Synea ürün yelpazesi, restoratif kullanım amaçları için geliştirilmiş türbinler, piyasemenler ve angldruvalardan oluşuyor. Bunlar, Synea Vision ve Synea Fusion olarak adlandırılan iki donanım serisi biçiminde sunuluyor. Synea Vision ürünleri, tedavi alanının gölgesiz aydınlatılması için türbinler üzerinde bulunan benzersiz ring LED'ler gibi olağanüstü ürün özellikleriyle etkileyicidir.

Yüksek hızlı rotorlara sahip angldruvalar özellikle sessiz çalışmasıyla öne çıkıyor ve 36 aylık garantisiyle bu usta işi ürünlerin uzun kullanım ömrüne dair duyduğumuz özgüveni yansıtıyor. Çizilmeye karşı dayanıklı yüzey, Synea Vision ürünlerinin uzun yıllar kullanımdan ve birkaç bin hazırlık döngüsünden sonra bile diş hekimlerinin elinde yeni gibi parlamasını sağlıyor, bu da yüksek kalitenin görünür bir kanıtı. Tipik ve başarısını kanıtlamış Synea temel işlevlerinin uygun bir kombinasyonunu sunan Synea Fusion ürünleri, satın alma aşamasında son derece ekonomik oluşuyla öne çıkıyor.

En yüksek kalitedeki LED teknolojisinin kullanımı ve Power Blade rotorlar sayesinde elde edilen etkin abrazyon oranı Synea Fusion türbinlerinin donanımında elbette mevcut. Angldruvaların ergonomisi ve özellikle hijyenik Monobloc tasarımı da Synea ürünlerinin bir parçasıdır.


Monobloc tasarım

Henüz 1998'de bile ilk Synea nesli, şıklığı ve ince Monobloc tasarımıyla herkesi şaşırttı.

Kompakt ölçüler

Üç Synea nesli boyunca kırmızı angldruvaların başları da gitgide küçüldü. Kompakt ölçüler bugün, dar olan ağız alanında daha rahat bir çalışma olanağı sunuyor.

Synea Vision/Fusion

Synea-Vision: En zorlu talepleri karşılayan donanım serisi. Yüksek hassasiyet, zarafet ve güce sahip, ihtiyaca uygun türbinler.
Synea-Fusion: Başarısını kanıtlamış Synea kalitesinde etkin ve ekonomik bir temel çözüm.

5’li ring LED+

W&H, Synea Vision türbinin küçük başına entegre edilen, sterilize edilebilir 5’li ring LED+ ile 2014 yılında teknolojik liderliğini güçlendirdi. Diş hekimleri tedavi alanında gölgesiz görüşten faydalanıyor.

Kaynak: Oemus Media AG, ZWP 3/2019

Yorumlar