Haberler

Oral cerrahide tam kapsamlı iş akışı

W&H ilk kez, minimal invaziv oral cerrahi için tüm iş akışını modüler bir çözümle tanıtmaya hazırlanıyor. Piezomed Modülü, Implantmed Plus cihazına eklenebilirliği ile yeni bir çağ başlıyor: implantoloji ve piezo cerrahisi artık tek bir cihazda birleşiyor. Bu, klinik çalışmayı basitleştirecek ve tedavi için yeni umutlar yaratacak. Oral Cerrahi ve İmplantoloji Stratejik Ürün Müdürü Andreas Brandstätter, merak edilenleri yanıtlamak üzere bize katıldı.

Kendisiyle ürünün konumlandırılması ve kullanıcılar için faydaları hakkında konuştuk.

Andreas Brandstätter, Oral Cerrahi ve İmplantoloji Stratejik Ürün Müdürü.
Andreas Brandstätter, Oral Cerrahi ve İmplantoloji Stratejik Ürün Müdürü.

W&H'nin yeni Piezomed modülünü oral cerrahide gerçek bir atılım yapan nedir?

Andreas Brandstätter: W&H bünyesinde, kullanıcılarımızla sınırları zorlamak ve alışılmışın dışında düşünmek istiyoruz. Piezomed modülümüzün geliştirilmesinde bunu kesinlikle başardığımızı düşünüyoruz. Implantmed Plus'a eklemek basit ve uygun maliyetli olacak. Sonuç olarak, implantoloji ve piezo cerrahiyi ilk kez tek bir cihazda birleştiren ve iş akışlarını basitleştiren modüler bir sistemdir. Benim için ise, kullanıcılarımızın gereksinimlerini karşılayan oral cerrahide gerçek bir atılımdır.

Yeni Piezomed modülü – oral cerrahide yeni bir çağ
Yeni Piezomed modülü – oral cerrahide yeni bir çağ

Modern oral cerrahide yeni Piezomed modülü'nün önemi nedir?

Andreas Brandstätter: Şimdiye kadar piyasada eksik olan bir bileşen. Yeni Piezomed modülü, ürün yelpazemizi tamamlıyor ve ilk kez implantoloji ile piezo cerrahisini tek bir cihazda birleştiriyor. Bu, implant stabilite ölçümü ve dokümantasyon özellikleriyle birleştiğinde, bizi tüm cerrahi iş akışını kapsayan ilk üretici konumuna getiriyor. Oral cerrahlar artık yeni bir tedavi dünyasını keşfedebilir.

Yeni Piezomed modülü: yeni bir başlangıç.
Yeni Piezomed modülü: yeni bir başlangıç.

W&H'nin cerrahi portföyü rakiplerinden nasıl farklılaşıyor?

Andreas Brandstätter: Oral cerrahide kullanılan neredeyse bütün ürünler W&H portfolyosunda mevcut. Tüm ürünler ve özellikleri tamamen kullanıcının iş akışına göre uyarlanabilir: Implantmed Plus verimli, güvenli implantoloji çalışması sağlarken Piezomed modülü oral cerrahlara W&H piezo teknolojisinin tüm avantajlarını sağlıyor. Cerrahi angldruvalarımız, prosedürlerin rakipsiz bir hassasiyetle gerçekleştirilmesine izin verirken, kablosuz ayak kontrolü daha fazla konfor ve hareket özgürlüğü sağlıyor. İmplant stabilitesini ölçmek için Osstell Beacon, bir implant için doğru yükleme süresinin değerlendirilmesinde kesinlik sağlamanın yanı sıra güveni arttırıyor. Kapsamlı belgeler, tam izlenebilirliği garanti altına alırken, günlük klinik uygulamada maksimum verimlilik ve güvenilirliği garanti eden, mükemmel şekilde birbirine geçmiş bileşenlere sahip benzersiz bir modüler sistem sunduğumuz anlamına gelir.

Yeni Piezomed modülüyle nasıl bir pazar stratejisi izliyorsunuz?

Andreas Brandstätter: Piezo cerrahisini diş hekimliği pratiğinde yeni oral cerrahi standardı olarak yerleştirmek ve cerrahi iş akışlarının sabit bir unsuru olarak kurmak istiyoruz. Amaç, yeni modüler sistemimizin gelecekte ağız cerrahisi ve implantoloji ile eşanlamlı hale gelmesidir.

W&H piezo teknolojisinin güçlü yönleri nelerdir?

Andreas Brandstätter: Her şeyden önce, kullanımı kolay ve sezgiseldir. Diğer bir teknik özellik ise patentli otomatik uç tanıma özelliğidir. Bu, cihaz takıldığında doğru güç sınıfını otomatik olarak ayarlar ve cihazın aşırı yüklenmesi riskini azaltır. Ayrıca 30'dan fazla farklı alet ve testere ile ürün yelpazemiz geniş bir görev yelpazesini kapsamaktadır. Özel olarak geliştirilmiş testereyle kesme geometrisi, olağanüstü kesme performansı sağlar. Örneğin, kemik bloğu çıkarma işlemleri, prosedürlerin minimal invaziv olmasını sağlamak için ideal olan az kemik kaybıyla gerçekleştirilebilir. Ve tedavi alanını mükemmel bir şekilde soğutmak için özel bir sprey tasarımı kullanıyoruz.

Yeni W&H modüler sisteminin kullanıcılar için ne gibi avantajları var?

Andreas Brandstätter: Piezomed modülümüzün iki versiyonunu sunuyoruz: Piezomed Plus ve Piezomed Classic. İster diş çekimine yardımcı olmak gibi genel dişçilik senaryoları için isterse yoğun kullanım için olsun, her iki versiyon da diş hekimliği uygulamalarındaki süreçleri basitleştirmek için tasarlandı.
Diğer bir fayda, standartlaştırılmış işlemdir. Dahası, yalnızca serum hortumu ve optimize edilmiş kullanım sağlayan bir salin solüsyonu gereklidir. Ayrıca kullanıcılar, uygulama ne olursa olsun, kompakt ve yerden tasarruf sağlayan bir biçimde her zaman doğru cihaza (implantoloji motoru/piezocerrahi aleti) sahiptir.

Yeni ürün inovasyonuyla ilgili kişisel düşünceniz nedir?

Andreas Brandstätter: Yeni modüler sistemimiz ile ağız ve çene cerrahisinin sınırlarını zorluyoruz. Çalışma şekli değişiyor ve basitleşiyor, modern diş hekimliğinin ilerlemesine yardımcı oluyor.
Ayrıca müşterilerimize fiyat açısından cazip bir çözüm sunuyoruz. Daha ürün geliştirme aşamasında bile üretim maliyetlerini göz önünde bulundurduk ve birden fazla bileşen kullanmaktan bilinçli olarak kaçındık. Örneğin, cerrahi bir uygulama için yalnızca bir ekran, dokunmatik ekran ve soğutma sıvısı pompası kullanılır. Klasik bir kazan-kazan durumu olan bu üretim maliyetlerindeki bu düşüşü müşterilerimize yansıtabildiğimiz için de ayrıca mutluyuz.


W&H'nin yeni modüler sistemi cerrahi iş akışını basitleştirir.
W&H'nin yeni modüler sistemi cerrahi iş akışını basitleştirir.

Yorumlar