Haberler

Sahte Ürünleri Anlama Rehberi

Son zamanlarda sahte ürünler sıklıkla karşımıza çıkıyor. Sahte ürünler sadece markayı taklit etmekle kalmıyor, aynı zamanda Türkiye ve Avrupa'daki tıbbi cihaz kurallarına aykırı olarak kontrolsüz ve kalitesiz materyallerle üretilerek hastaların da sağlığını tehlikeye atıyor.

Sahte ürünler ÜTS (Ürün takip sisteminde) bulunmuyor ve ülkemize kaçak yollardan sokuluyor. Peki sahte W&H ürünleri nasıl anlarsınız?

Sahte_Urunleri_Anlama_Rehberi

Gerçekten W&H mi?

Aldığınız W&H ürününün orijinal olup olmadığını anlamanın birkaç yolu var:

1. Faturasız satılırlar

Genellikle sahte ürünler yetkisiz satıcılar tarafından faturasız olarak satılır. Lütfen W&H ürünlerini satın alırken faturasını da talep ediniz. Fatura aynı zamanda cihazda bir arıza oluştuğunda garantili teknik servis imkanından yararlanmanız için gereklidir.

2. Ünite monte gelirler

Kullanıcılarımız, sahte ürünlerin genellikle farkında olmadan ünite monte şekilde satın alındığını raporladılar. Lütfen ünitin üzerindeki ürünlerin de ayrıca faturasını ve orijinallik belgelerini isteyiniz. Sahte ürünleri genellikle Çin menşeili ünitlerin üzerinde görmekteyiz.

3. Kalite

Sahte ürünleri elinize aldığınızda daha ağır olduğunu görürsünüz. Metal rengi daha farklıdır ve daha parlaktır. Synea serisindeki çizilmelere dayanıklı kaplama bulunmaz. Ürünün üzerindeki çentikler/desenler daha keskindir.

4. Logo ve Paketleme

Paketleme veya logo baskılarında hatalar bulunabilir. Baskı kalitesi genellikle çok düşüktür. Yakından incelediğinizde piksellenmeler görülür.

5. Model yanlışları

Sahte ürünlerin üzerinde model numaraları yanlış basılır veya orijinallerindeki özellikleri yansıtmaz.

  • Çoğu zaman ışıksız modellerimize ışık eklendiğine şahit olduk. Örneğin Alegra ışıksız "TE-98 BC" modelinin sahteleri "Led" ışıklı olarak satılabiliyor.
  • RC-58 angldruva modeli tamamen farklı bir tasarımdadır.

6. Kendinden jeneratörlü aeratörler

W&H'in yeni seri hiç bir aeratöründe kendinden jeneratörlü ışıklı aeratörü yoktur. Orijinal W&H'ler mutlaka kuplinglerle ışık verir. Eğer yeni bir W&H aeratörün kendinden jeneratörlü olduğu iddia ediliyorsa, muhtemelen sahtedir.

7. Çekiliş veya Hediye

Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği gereğince medikal cihazların çekilişle tanıtımı yasaktır ve ücretsiz verilemezler. Çekilişlerle veya promosyon olarak hediye edilen W&H ürünlerinden şüphelenin.

8. Satıcı

Yetkili W&H satıcıları dışındaki kişi ve kurumlardan alışveriş yapmayınız. Yetkili bayilerimizin güncel listesi için bizi arayınız.

Şüpheleniyorsanız bize ulaşın:

Her şeye rağmen satın alacağınız ürünün sahte olduğunu düşünüyorsanız mutlaka bize ulaşın.

Eğer satın aldığınız bir ürün varsa mutlaka faturasıyla birlikte bize ulaştırınız.

Unutmayın, sahte ürünler sizin ve hastalarınızın sağlığını tehlikeye atar.

Yorumlar