Haberler

Merhaba ben Lisa, olağanüstüLisa!

Bu sene W&H'in biricik otoklavı Lisa'nın 20. yaşını kutluyoruz. Bu muhteşem hikayeyi en başından dinleyelim!

Lisa ilk olarak, W&H Sterilizasyon departmanının iki yıllık geliştirme sürecinin sonunda 1999 yılında piyasaya çıktı. Bugüne kadar dünya genelinde 60.000 adedin üzerinde Lisa MB modeli satıldı. 2001'de Lisa'nın Amerikan Rüyası gerçekleşti ve Kuzey Amerika'ya ihraç edilmeye başlandı.

„Bir Sterilizasyon Hikayesi“

Bu arada W&H Sterilizasyon departmanı 1998'de Lisa modelinin geliştirildiği sırada kuruldu. Lisa piyasaya çıktıktan sonra W&H AR-GE takımı durmadı ve ailenin diğer üyelerinin de tamamlanması için çalışıldı. Lisa'dan 12 sene sonra diğer bir çok satan otoklavımız kardeş model Lina'da pazara girdi. Kendisini 2009 yılında MS ve onun ardından 2018 yılında Lexa, 2019 yılında ise Lara modelleri izlediler. Lara, yükseltmeyi kolaylaştıran benzersiz bir Activation Code (Etkinleştirme) sistemi ile donatılmıştır.

Lisa'nın en önemli geliştirmesi 2005 yılılında yapıldı. Akıllı "Eco" fonksiyonu sayesinde Lisa kurutma zamanını yük miktarına göre kendi kendine ayarlayabiliyor. Bu özellik sayesinde Lisa'nın model ismi "Lisa 500" olarak değişti. Beş yıl sonra bu program tamamen otomatikleşerek "Eco Dry" ismini aldı. İzlenebilirlik fonksiyonunun da eklenmesiyle birlikte enstrüman, sterilizasyon döngüsü ve hastalar arasında bir bağlantı da oluşturuldu.

2015 yılında Lisa VA-131 olarak Eco Dry +, Akidata, Eliso ve web tabanlı uzaktan izleme uygulamasıyla dijital çağa hazır olarak güncellendi.

Lisa: Olağanüstü

2019 IDS'de "İçi dışı olağanüstü" mottosuyla tanıtılan Lisa, tüm beklentilerin üzerine çıkıyor. Yapay zekası ile enfeksiyon kontrolündeki her pratiği mükemmel bir şekilde kontrol edebiliyor:

Elisense: Cihazın olası optimizasyonlarını, durumunu ve sıcaklığını ekran üzerinde gösterir.

Elitrace: İzlenebilirlik için yeni standartlar koyuyor. Geriye dönük olarak tek bir enstrümanın veya kitin sterilizasyon geçmişi takip edilebiliyor.

Eco Dry+: Düşük su ve elektrik tüketimiyle çevreye duyarlıdır.

Lisa'mızı çok seviyoruz.

Tüm bu harika özellikleriyle ve yenilikleriyle birlikte Lisa'nın yeri bizim için çok ayrı. Lisa'yla ilgili tüm bilgileri ve broşürleri buradan bulabilirsiniz.

Lisa 20 Years
Lisa 20 Years

Yorumlar