Haberler

Implantoloji Implantmed ile buluşuyor

Dental implantoloji hızla gelişiyor. Tedaviler daha güvenli ve hassas hale gelirken, implantoloji iş akışı daha etkin ve kanıtlara dayalı oldu. Implantmed de bu gelişmelerin bir parçası.

Röportaj: A. Brandstätter

İnsan ve makinenin mükemmel etkileşimi, Andreas Brandstätter için Implantmed'in başarısının sırrı burada gizli.
İnsan ve makinenin mükemmel etkileşimi, Andreas Brandstätter için Implantmed'in başarısının sırrı burada gizli.

Andreas Brandstätter, W&H Oral Cerrahi ve Implantoloji alanında Stratejik Ürün Müdürü olarak görev alıyor. W&H'in son 20 senede implantoloji alanına getirdiği yenilikleri de en iyi o biliyor. W&H ürünlerinin benzersiz özelliklerini ve cerrahi gruptaki başarısının sırrını ona soruyoruz.


'Implantmed' sizce nedir?

Brandstätter: Benim için oldukça açık: Implantmed, ağız, çene cerrahisi ve implantoloji alanındaki en yakın iş ortağınızdır. Markamız o kadar popüler oldu ki neredeyse diş hekimliğinde implantoloji alanıyla eş anlamlı hale geldi ve implantoloji motorları için de jenerik isim olarak kullanıldı.

Implantmed'i dental implantoloji'de benzersiz kılan şey nedir?

Brandstätter: Hekimler için kolay kullanılan, güvenilir, sağlam ve güçlü bir motor sunuyoruz. Bunun yanında esnek bir iş akışı çözümü ve opsiyonel özellikler ile kullanıcıların kişisel çalışma stiline uyum sağlamayı amaçlıyoruz. Implantmed'i her zaman güncel trendlere uygun özelliklerle donatıyoruz. Kablosuz pedal, implant stabilitesi için Osstell ISQ modülü, USB dokümentasyonu, ioDent® sistem entegrasyonu bunlardan sadece birkaçı.

W&H innovasyonunun yıllar içinde nasıl geliştiğini bize kısaca açıklayabilir misiniz?

Brandstätter: Yirmi yıl önce geliştirici ekibimiz, dental implantoloji ve maksiller cerrahi için yüksek torklu bir motora sahip kullanımı kolay bir implant ünitesi tasarlamakla görevlendirilmişti; sonuç Implantmed oldu. Ve bugün hala bu kriterleri karşılıyor. Implantmed, motorda bir LED kaynağı, implant stabilitesini ölçme işlevi, kablosuz ayak kontrolü, hassas tork izleme ve diğer birçok işlev gibi yeniliklerle sürekli olarak güncellenmektedir. Cam yüzeyli dokunmatik ekran ayrıca daha iyi dezenfeksiyon ve dolayısıyla optimum hijyen sağlar.

Bu, her Implantmed neslinin her zaman bir adım önde olduğu anlamına gelir. W&H’nin başarısının sırrı nedir?

Brandstätter: Bu çok kolay - müşterilerimize ve çalışanlarımızın bağlılığına odaklanmamız. Başarımızın bir başka sırrı da insan ve makinenin mükemmel etkileşimidir; uzmanlık ve teknoloji bu noktada el ele giderek Implantmed'e yansır.

Gurur duyduğunuz teknolojik gelişmeler neydi?

Andreas Brandstätter is particularly proud of the short and powerful motor including thermo washer disinfectable and sterilizable cable.

Brandstätter: Tabii ki her Implantmed nesli ile gurur duyuyoruz. Benim kişisel vurgum, termo yıkayıcı dezenfekte edilebilir ve sterilize edilebilir kablo içeren kısa ve güçlü motoru üretmemizdi. Bu, hem kullanıcı hem de hasta için ekstra konfor ve güvenlik sunabildiğimiz sektör için önemli bir kilometre taşıydı.

Implantmed diş hekimleri arasında neden bu kadar popüler?

Brandstätter: Güvenilir, dayanıklı ve kullanımı kolay olduğu için; hekimler sadece hastalarını tedavi etmeye odaklanırlar. Yine de Implantmed ile çalışan müşterilerimizden sürekli geri bildirim almamız gerekiyor, ve bunu düzenli olarak yapıyoruz. Örneğin, babasıyla Weißenhorn, Almanya'da bir grup muayenehanesi yürüten Dr. Romana Krapf'tan büyük bir yanıt aldık. Bize babasının 20 yıl önce zaten Implantmed ile çalıştığını ve iş akışına mükemmel şekilde uyan aynı cihazı bugün de kullandığını açıkladı. Bu tek başına çok şey söylüyor.

Ayrıca, Implantmed cihazımızın kullanımda olduğu Siavonga, Zambiya'daki Dentists Without Limits Foundation'ın (DWLF) çalışmalarını da destekliyoruz. DWLF'de sık sık sahada görev alan Almanya'dan Dr. Fridleif Bachner, W&H cihazının sağlamlığından çok memnun. Zorlu saha koşullarına rağmen - toz, ısı vb. - Implantmed güvenilir ve sorunsuz çalışıyor. Implantmed, bu nedenle sadece temiz oda ameliyatlarında değil, aynı zamanda Afrika'daki aşırı dış koşullar altında da önemli bir araç olduğunu kanıtladı.

Implantmed'in genel W&H ürünleri arasındaki önemi nedir?

Brandstätter: Implantmed W&H'in en önemli ürünlerinden birisi. Bugün dünyada Implantmed Fan'ı birçok diş hekimi bulunuyor. NIWOP (No Implantology without Periodontology) İş akışının önemli bir parçası olarak bireysel iş akışı çözümlerine de uyumludur. Bunun yanı sıra dünya çapında sayısız implant üreticisi de bize güvenerek Implantmed'i kendi markalarıyla satmaktadırlar.

Gelecekte bizi ne gibi yenilikler bekliyor?

Brandstätter: Implantmed gittikçe yenilikçi bir sistem çözümü haline evriliyor. Bu yüzden yenilikler için tüm diş hekimleri bizi takip etmeye devam etmeli!


Implantmed – 20 yıldır değişimin öncüsü!

Implantmed – Her zaman bir adım önde!
Implantmed – Her zaman bir adım önde!

Yorumlar