Haberler

Çevreci Diş Hekimliği

Sürdürülebilir diş hekimliği için girişimler ve kalite etiketleri

Kliniğiniz ne kadar çevreci? Sürdürülebilir klinikler hastalarınız açısından ne kadar önemli? “DIE GRÜNE PRAXIS” (yeşil uygulama) Almanya ve Avusturya'da çevreci kliniklerin ödüllendirildiği bir kalite etiketi. Bu kliniklerin hepsi daha sürdürülebilir bir şekilde çalışmak için yenilikçi ve ilham verici önlemler uyguluyorlar. Sürdürülebilirlik, hastalara kliniğin sadece onları değil, aynı zamanda gezegeni de önemsediğini gösteriyor. Daha da önemlisi, sürdürülebilir iş akışlarını benimseme söz konusu olduğunda, daha fazla dişhekimliği ofisinin pratiklerini geliştirmeleri için bir motivasyon görevi görebilir.

Yeşil diş muayenehanesi – DIE GRÜNE PRAXIS "Yeşil" etiketin avantajları

  • Yeşil diş muayenehanesi – DIE GRÜNE PRAXIS "Yeşil" etiketin avantajları
  • Uygulamanız, daha az malzeme ve kaynak tüketerek maliyet tasarrufu sağlar.
  • Diğer diş hekimlerine de aynı şeyi yapmaları için ilham verebilirsiniz.
  • Çevre kirliliğini azaltmış olacaksınız.

W&H, “DIE GRÜNE PRAXIS” projesinin kurucu ortaklarından biridir. “W&H olarak, dünya çapında tıbbi ürün üreticisi ve şirketi olarak paylaştığımız sorumluluğun farkındayız. Amacımız sağlığa katkıda bulunmaktır ve buna gezegenimizin sağlığı da dahildir. DIE GRÜNE PRAXIS gibi girişimler harika çünkü konunun önemi konusunda farkındalık yaratıyorlar ve zaten aktif olarak destekleyenleri ön plana çıkarıyorlar. Bunun gibi rol modellerin ve dişhekimliği camiasında bilgi paylaşımının önemli ve değerli olduğuna inanıyorum” diye açıklıyor W&H Çevre Yönetimi ekibinin üyesi Pamela Polanetz. DIE GRÜNE PRAXIS'in başlatıcısı Dental Punk, Lars Kroupa, “Diş hekimliği uygulamalarından ve genel olarak endüstriden gelen iyi rezonans ve olumlu geri bildirimlerden çok memnunuz” diyor.

Yeşil diş hekimliği için daha fazla yeşil girişim

Dünya Diş Federasyonu (FDI) “Diş Hekimliğinde Sürdürülebilirlik” adlı uluslararası bir proje kurdu. Girişim, dişhekimliği camiasında sürdürülebilir eylemlere duyulan ihtiyaç konusunda farkındalığı artırmayı amaçlıyor. Ağız sağlığı uzmanları, çevresel açıdan sürdürülebilir sonuçlara yol açabilecek eylemleri belirlemek için bir rehber kullanabilir.

Eco-Dentistry Association tarafından sağlanan GreenDOC Diş Hekimliği Ofisi Sertifikasyon Programı, diş hekimlerine ulaşılabilir bir süreç boyunca “çevreciliğe geçme” yolunda rehberlik eden araçlar sağlar - nasıl yapılır kılavuzları, eylem planları ve çalışma sayfalarının yanı sıra bir “çevreci başlangıç kiti” ile. Ofislere uygulanan girişimlerin sayısı ve türüne göre puan verilmektedir.

Michigan Üniversitesi tarafından Greening the Dental Clinic girişimi, bir öz değerlendirme anketi sağlar ve “yeşil ekibinizi” oluşturmanıza yardımcı olur.


Daha fazla bilgi için #dentalsunited sayfasını ziyaret edin.

Yorumlar